Chovatelské potřeby

Pes, kočka, akvarijní rybičky a další milá stvoření mnohým z nás zpříjemňují život a s ním spojené každodenní činnosti. Jistě mi dáte za pravdu, že pokud doma jednou máte domácího mazlíčka, už si život bez něj dovedete představit jen těžko. Stává se totiž neodmyslitelně členem naší domácnosti. Jako takový člen má, ale také stejně jako my určité potřeby a  návyky, které je potřeba brát na vědomí a plnit je.

Mezi nejčastěji chované domácí mazlíčky patří bezesporu psi. Ne nadarmo se proto stále traduje rčení, že pes je nelepším přítelem člověka. Jistě i ten Váš Vám to už mnohokrát dokázal. Pokud o koupi pejska teprve uvažujete a pokud jste pejska doma nikdy neměli, budete do začátku nejspíš postrádat nejrůznější potřeby pro štěňata. Mezi takovou výbavu  patří například obojek, vodítko, pelíšek, misky na jídlo a to už ani nemluvíme o bezpočtu hraček, které Váš chlupatý miláček v konečném důsledku rád vymění za roztrhání Vašich oblíbených párů bot. Nemusíte se však děsit, jistě Vám to mnohokrát vynahradí nezpočetnými krásnými chvilkami, které společně prožijete.

Mezi první věci, které na Vašem pejskovi zaujmou kolemjdoucí jsou bezesporu obojky pro psy. Je to v podstatě jediná ozdoba, kterou Váš chlupatý kamarád nosí. Na výběr máte ze široké škály nejrůznějších obojků, takže si jistě hravě vyberete. Obojky pro psy jsou vlastně jakousi jejich vizitkou.

V neposlední řadě by jste neměli zapomínat na antiparazitární přípravky pro psy, které Vašemu pejskovi pomůžou od nežádoucích škůdců a parazitů, kteří by mu jinak znepříjemňovali život. Než však antiparazitární přípravky pro psy koupíte, je vhodná prvotní konzultace s Vašim veterinářem, při které se hodnotí například váha psa, jeho věk a  další důležité informace.


  • Currently3.0102544625902/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (2633 hodnocení)

Článek Chovatelské potřeby byl publikován 16.7.2012 autorem Michal Palán

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter