Články o hlodavcích

One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below: 1  One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below:

Pestruška písečná (Lagurus lagurus)

od dne 19.09.2011
Pestruška písečná je malý hlodavec, který svým tvarem a vzezřením připomíná miniaturu sysla.

Jak ochočit pískomila

od dne 19.04.2011
Možná i vy patříte mezi jednoho z novopečených majitelů, kterému vrtá hlavou tahle otázka. Odpověď na ni najdete na následujících řádcích.

Caviaterapie

od dne 16.03.2011
Přinášíme vám rozhovor s dobrovolnicí vykonávající caviaterapii paní Pavlou Zemanovou.

Křeček syrský Mesocricetus auratus

od dne 11.03.2011
Křeček syrský bývá taktéž nazýván křečkem zlatým a patří mezi jednoho z nejčastěji chovaných druhů křečků.

Tarbík egyptský (Jaculus jaculus)

od dne 13.02.2011
Exotický hlodavec, který se začíná vyskytovat i jako mazlíček v našich domácnostech.

Burunduk páskovaný

od dne 8.01.2011

Burunduci neboli pozemní veverky patří mezi hlodavce a pro všechny jejich zástupce jsou typické podélné pruhy na zádech.

Psoun prériový

od dne 31.12.2010

Psoun nepatří mezi často chované domácí mazlíčky, ale i on má čím dál více příznivců, kteří se snaží mu v zajetí poskytnout stejné podmínky jako v přírodě, ale s mnohem větší láskou.

Myš bodlinatá

od dne 6.12.2010

Myška, které budí dojem, že má místo srsti bodliny. Její chlupy jsou však na dotek jemné a měkké.

Pískomil bledý (Gerbillus perpallidus)

od dne 30.10.2010

Pískomil bledý není tak často chován jako pískomil mongolský a častěji ho najdeme v zoologických zahradách než u chovatelů.

Kupujeme pískomila

od dne 20.05.2010

Rozhodli jste se, že pískomil je zvířátko, které si získalo vaše srdce a toužíte po něm více než po jiném? Pak čtěte tyto řádky ještě dříve, než si ho doneste domů.

Bezsrsté morče

od dne 11.01.2010

U někoho vzbudí ihned odpor, u jiného je to nejroztomilejší mazlíček, jakého kdy mohl mít. Řeč je o bezsrstém morčátku neboli skinnovi.

Osmák degu

od dne 7.12.2009

V zemi svého původu je tento malý hlodavec považován za škůdce, který ničí zemědělcům úrodu, v domácnostech se však stává čím dál tím více oblíbeným mazlíčkem.

Nejčastější choroby pískomilů II.díl

od dne 26.11.2009

Pokračování předešlého dílu o nemocích pískomilů, které nejsou sice časté, ale je dobré o nich něco vědět. Ovšem platí, je-li zvíře nemocné, měl by jej vidět odborník.

Nejčastější choroby pískomilů I.díl

od dne 15.11.2009

Pískomilové jsou obvykle velmi zdravá zvířata. Nejsou tak náchylní k nemocem jako například potkani a morčata, ale lze u nich objevit několik specifických chorob.

Nu-nu myš

od dne 12.10.2009

Jinými slovy „myš bez srsti". Pro někoho něco odporného a absolutně nepřijatelného, pro jiného chovatelský koníček a přitažlivost v jednom.

Činčila

od dne 23.04.2009

Činčila patří mezi hlodavce, kteří se prvně "proslavili" jako kožešinová zvířata. Až mnohem později se z nich stali domácí mazlíčci, kteří získávají stále větší oblibu. I když jejich chov nepatří mezi nejjednodušší a nejedná se o typické mazlíčky v pravém slova smyslu, mohou se stát i vašimi oblíbenci.

Společenský život pískomilů

od dne 9.01.2009

Pískomil, jak již bylo řečeno v předešlých částech, je v poslední době čím dál oblíbenější zvíře. I když se některými zvyky už nepodobá svému přírodnímu sourozenci, zachoval si část svých specifických vlastností.

Jak chovat pískomila ubytování a strava

od dne 23.12.2008

V divoké přírodě žijí pískomilové ve velkých rodinných skupinách. Množství samic je několikrát větší než samců. Každá skupina má svůj alfa pár, který celou skupinu vedou a mají i nejvíce potomků.

Potkan

od dne 19.12.2008

Potkan neboli latinským názvem Rattus norvegicus se stává v poslední době čím dál tím více oblíbeným mazlíčkem. Není oblíbený jen u dětí, které loudí po rodičích své první zvířátko, ale i u dospívajících a dospělých.

Jak chovat pískomila

od dne 10.12.2008

Pískomil je malý hlodavec patřící do čeledi hrabošovití (Arvicolidae). Charakteristický je pro něj dlouhý osrstěný ocas a silné zadní nohy, které umožňují vysoko skákat.

Myš domácí

od dne 20.10.2008

Spousta lidí si pomyslí, proč chovat myš, když jsem se jí po spoustu let bránil a používal proti ní plno prostředků, jak je vyhnat ze svých příbytků.

Rozhovor s chovatelkou potkanů

od dne 13.10.2008

Romana Kastlová patří mezi přední chovatele potkanů. Původně začínala jako většina pouze s jedním potkanem a to v době, kdy ještě chov papírových potkanů byl v plenkách.

Morče

od dne 9.10.2008

Morče je hlodavec, který má svou domovinu v Jižní Americe, zde jdou ještě zahlídnout ve své plné divoké kráse. Nyní je morče chováno převážně jako domácí mazlíček a je velmi oblíbené u dětí.

One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below: 1  One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below:

 

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter