Články o kočkách

One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below: 1  One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below:

Kočičí nudu 100% zažehná kvalitní škrábadlo

od Michal Palán dne 10.12.2016
Ráno otevřete oči a první, co uvidíte, je roztrhaná záclona na okně. Okamžitě je vám jasné, že vaše milovaná kočička zase řádila.

Ufonek pro alergiky?

od Michal Palán dne 17.01.2014

Hledáte domácího mazlíčka, ale brání Vám alergie? Je docela možné, že pro Vás bude ideální kočka plemene Sphynx, která je bez srsti. V tomto článku se na ní trošku zaměříme. Kočka je největší přenašeč alergenů. Avšak Sphynx má těchto alergenů méně.

Škrabadla a odpočívadla pro kočky

od Michal Palán dne 30.03.2013

Kočky patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky. Normálně žijí spíše venku, lezou po stromech a zídkách, chytají myši, brousí si drápky.

Problémové močení koček

od dne 18.02.2013
Doteď vám váš(e) kocour nebo kočka dělal(a) jen samou radost. Z ničeho nic jste našli pomočený koberec, přehoz na postel nebo loužičku na gauči. Nad první loužičkou jste mávli rukou, ale za pár dnů nebo dokonce hodin se na stejném místě objevila další. Co s tím?

Kočka není malý pes

od dne 14.02.2013
Kočky se v poslední době stávají čím dál více členy domácností a jejich oblíbenost roste. Může za to jejich samostatnější povaha.

Výživa kastrované kočky

od dne 2.08.2012
Ke kastraci koček a kocourů dochází často a dalo by se říci, že se jedná o rutinní záležitost. V případě venkovních nebo polovenkovních koček je to velmi důležitý krok, přece jen uhlídat jejich rozmnožování není tak jednoduché jako u psů, už jen vzhledem k volnosti pohybu koček.

Novinka pro kočičí gurmány

od dne 22.05.2012
Máte doma kočičího mlsouna nebo chcete své kočce dopřát něco chutného, lahodného a zároveň zdravého? Pak zkuste nové kapsičky od značky Brit Care Cat Pouches!

Chovatelské potřeby pro kočky

od Michal Palán dne 7.05.2012
Každý kdo si chce pořídit do svého domu nebo domácnosti přítulného mazlíčka v podobě kočky by měl před tím, než si malé koťátko přivede domů, zvážit nákup několika základních chovatelských potřeb pro kočky.

Pořizujeme kočku

od dne 24.04.2012
Někdy bývají nápady na pořízení zvířátka velmi impulsivní, jindy se budoucí majitelé snaží vše dokonale promyslet. Vždy se však hodí menší rady, co při výběru nového člena domácnosti zvážit a hlavně jaké základní věci bude nový člen rodiny potřebovat.

Výživa outdoor kočky

od dne 4.10.2011
Každá kočka je individuální, proto je dobré tak přistupovat i k její výživě.

Soutěž o pamlsky pro kočky 2

od dne 4.09.2011
Pokud vás zaujaly články o nových pamlscích Let´s Bite! a rádi byste je svému mazlíčkovi koupili, pak máme pro vás skvělou zprávu.

Soutěž o pamlsky pro kočky

od dne 28.08.2011
Pokud vás zaujaly články o nových pamlscích Let´s Bite! a rádi byste je svému mazlíčkovi koupili, pak máme pro vás skvělou zprávu.

Zdravé pochoutky pro vaši kočku

od dne 22.07.2011
Při krmení našich čtyřnohých mazlíčků je důležité myslet nejen na to, aby si na krmivu a pamlscích pochutnali, ale také na jejich zdraví!

Habešská kočka

od dne 3.03.2011
Habešská kočka svým vzhledem připomíná malou šelmičku s šibalským výrazem v očích.

Turecká angora

od dne 9.05.2011

Turecká angora je často považována za pramatku všech dlouhosrstých plemen koček.

Egyptská mau

od dne 24.01.2011

Pravděpodobně se jedná o velmi pradávné předky původních egyptských koček, které žili v době starého Egyptu.

Birma

od dne 16.01.2011

Polodlouhosrsté, středně velké plemeno koček, které má původ opředen legendou.

Ragdoll

od dne 10.11.2010

Ragdoll je plemeno velmi zvláštních koček, které se při uchopení do náruče zcela uvolní, až připomínají hadrovou panenku, což se odráží i v jejich názvu.

FeLUTD

od dne 20.09.2010

FeLUTD je zkratka pro souhrnné onemocnění dolních cest močových koček. Pro majitele koček poměrně známé a dost vážné onemocnění, které se v kočičí populaci vyskytuje čím dál častěji.

Zdravé kočičí mlsání

od dne 26.07.2010

Pro psy existuje nepřeberné množství odměn a pamlsků. Pro kočky se začaly objevovat na trhu postupně a jejich počty nejsou nijak závratné. Pojďme se tedy na některé z nich podívat.

Kočka a její chrup

od dne 15.06.2010

Ve článku vás nejen seznámíme s kočičím chrupem, ale dozvíte se i pár informací, jak o kočičí zuby správně pečovat a jak řešit případné problémy.

Bengálská kočka

od dne 3.06.2010

V poslední době jsou čím dál oblíbenější kočky, které jsou podobnější svým velkým divokým příbuzným. Jednou z nich je i bengálská kočka.

Ocicat

od dne 16.04.2010

Ocicat je poměrně nové plemeno, které svým vzhledem a velikostí připomíná spíše divokou šelmu, než domácí polštářovou kočičku.

Felix grey a catart

od dne 1.04.2010
Útulek pro péči o opuštěná a handicapovaná zvířata.

Exotická kočka

od dne 12.02.2010

Připomíná-li vám exotická kočka svým vzhledem kočku perskou, pak vězte, že máte pravdu. Jedná se totiž o krátkosrstou variantu tohoto plemene.

Norská lesní kočka

od dne 15.11.2009

Norská lesní kočka je další kočkou, která by se mohla zařadit do pomyslné skupinky mohutných a velmi chlupatých koček, které mají i přes různá šlechtění stále výraz přirozenosti a divokosti.

Skotská klapouchá kočka

od dne 1.10.2009

Chcete mít doma kočku podobnou sově? Potom se jí bude vzhledem nejvíce podobat skotská klapouchá kočka, která je nejen inteligentní a přátelská, ale většinou i dobře naladěná.

Kocour Macíček

od dne 8.09.2009

Soutěžní článek od paní Jany o kocourovi Macíčkovi.

Mainská mývalí kočka

od dne 25.08.2009

Mainská mývlí kočka je největším domestikovaným plemenem kočky. Není výjimkou, že samci tohoto plemene mohou dosáhnout až 10kg v dospělosti. Ovšem to je jen jedna zajímavost, která je pro toto plemeno typická.

Devon rex

od dne 5.08.2009

Devon rex je jedno z mála plemen, která se řadí k tzv. „mutovaným plemenům". I přes svůj velmi zvláštní vzhled, který někteří chovatelé přirovnávají k mimozemšťanům a jiní ke skřítkům, nemá mnoho obdivovatelů a chovatelů. Získá-li si však tento společenský skřítek někoho, je to pak láska na celý život.

Somálská kočka

od dne 24.07.2009

V podstatě se jedná o dlouhosrstou variantu kočky habešské, se kterou má mnoho společného, a i když se jedná o dvě samostatná, dostatečně početná, plemena, je mezi nimi stále povoleno křížení.

Sphynx

od dne 17.06.2009

V jedněch vzbuzuje úžas a nadšení, v druhých odpor. Tak by se dalo charakterizovat toto plemeno koček. Málokdy se najde někdo, kdo má k plemeni neutrální postoj, většinu lidí lze zařadit do jedné z těchto dvou kategorií. Ale nejen bezsrstost je pro plemeno Sphynx typická, jsou to také velké uši a oči a zřetelně vyvinuté prsty s polštářky.

Britská kočka

od dne 8.05.2009

Britská kočka má původ v domácí anglické kočce, ze které se později vyšlechtilo plemeno uznávané po celém světě. Jedná se o velmi přátelskou a přizpůsobivou kočku, která je za předpokladu správné socializace a výchovy schopna dobře vycházet se psy i dětmi.

Kočičí koncentrák

od dne 8.03.2009

Kočičí koncentrák ve Východních Čechách. Byli jsme kontaktování s prosbou o pomoc při řešení velmi vážné situace týrání zvířat ve východních Čechách.

Siamská kočka

od dne 17.02.2009

Siamská kočka by se dala charakterizovat slovy jako elegantní, bystrá a pohyblivá. Pro řadu lidí je nezaměnitelná svou typickou barvou, štíhlým tělem a mnoho dalších uhrane svýma modrýma očima.

Kartouzská kočka

od dne 3.11.2008

Kartouzské kočky jsou většinou přátelské. Obvykle bývají vyrovnané a klidné povahy. Hlasité mňoukání nemají v povaze, spíše jen povrkávají a jsou experti v předení.

Perská kočka

od dne 11.10.2008

Perské kočky je možno zařadit mezi plemena s klidnou povahou. Vyznačují se svou přítulností a důvěrou k člověku. Do jisté míry by se dalo říct, že se jedná o kočky flegmatické, protože dokáží trávit dlouhé hodiny na jednom místě, odkud je nic nevyruší.

One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below: 1  One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below:

 

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter