Články o rybičkách

One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below: 1  One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below:

Zakládáme akvárium: Snadný postup, který zvládne každý

od Michal Palán dne 24.11.2016

Chcete svůj domov zkrášlit akváriem plným exotických barevných tvorů? Chcete domácího mazlíčka, který vyžaduje minimální péči?

Akvárium: Víc než jen dekorace

od Michal Palán dne 5.02.2016
Vhodně umístěné akvárium dodá každému interiéru neopakovatelnou atmosféru. Je krásnou dekorací, kterou ocení každý, kdo chce do svého domova vnést více světla a starat se o nenáročné živé tvory. Jeho zprovoznění je hračka a hravě ji zvládnete sami.

Zajímá Vás akvaristika? Pořiďte si kvalitní vybavení

od Michal Palán dne 5.11.2013

Akvária, rybičky a další vodní živočichové, ale také rostlinky i dekorace – to vše patří k akvaristice. Pokud to ovšem myslíte s tímto koníčkem skutečně vážně, budete toho potřebovat daleko více. Níže naleznete několik tipů.

Zverimex

od Michal Palán dne 5.06.2013

Začínáte s akvaristikou, nebo již máte s tímto koníčkem bohaté zkušenosti? Tak jako tak jistě nepohrdnete kvalitními akvaristickými potřebami a dalším vybavením.

Neonka obecná

od dne 24.02.2011
Nejznámější a nejčastěji chovaný druh rybiček, které nejsou náročné na chov a udělají krásnou ozdobu akvária.

Bichirek úhořovitý - Erpetoichthys calabaricus

od dne 1.02.2011

Sladkovodní dravá rybka, která je velmi typická svým štíhlým hadovitým tělem.

Terčovec pravý - Symphysodon discus

od dne 28.11.2010

Terčovec je velmi zvláštní a ne moc častým obyvatelem domácích akvárií, protože se jedná o náročnou rybku pro velmi zkušené akvaristy.

Drobnoústka pruhovaná

od dne 25.09.2010

Malá štíhlá rybička, která miluje život v hejnu, je však vhodnější pro zkušenějšího chovatele než pro úplné začátečníky.

Závojnatka (Carassius auratus)

od dne 18.07.2010

Snad není nikdo, kdo by neznal závojnatku, která představuje tzv. zlatou rybku v kulatých akváriích.

Živorodka ostrotlamá

od dne 8.04.2010

Pod názvem živorodka ostrotlamá si nejspíš málo kdo vybaví vzhled rybky, ovšem když se vysloví název Black Molly, mnohým se už vyjasní obrázek a ví, o které rybce bude v článku řeč.

Sekavec příčnopásý - Pangio kuhlii

od dne 24.02.2010

Sekavec příčnopásý je velmi zvláštní rybkou, která spíše připomíná vodního hádka nežli „klasického kapra", a proto je v poslední době čím dál tím oblíbenějším obyvatelem mnohých akvárií.

Jak zařídit malé akvárium

od dne 27.01.2010

Toužíte po akváriu a nemáte k dispozici moc prostoru? Pak je tento článek určen právě vám, najdete zde takový malý návod, jak si zařídit malé akvárium snadno a rychle.

Lezec obojživelný

od dne 13.12.2009

Lezec je svým vzezřením velmi zvláštní živočich a málokomu připomíná rybku, která si plave ve vodě, spíše se tváří jako obojživelník, který zvládá vodu i souš levou zadní.

Danio pruhované - Danio rerio

od dne 29.10.2009

Danio je drobná rybka, která vypadá jako by byla oblečená do pruhovaného pyžama, ovšem vzhledem se nesmíme nechat zmást, nejedná se o pomalou rybku brázdící dno akvária, ale o velmi čilou a hbitou společnici.

Čichavec zakrslý

od dne 15.05.2009

Čichavec zakrslý neboli Colisa lalia je malá rybka z čeledi guramovitých. Je také znám výrazným pohlavním dimorfismem, samečci jsou pestře zbarvení, obvykle mají modré a červené svislé pruhy po těle. Velmi dobře se cítí ve společném akváriu, které je bohatě osázené vodními rostlinami. I když jsou rybky schopné žít v prostředí s malým množstvím kyslíku, je vhodná účinná filtrace.

Bojovnice pestrá

od dne 2.02.2009

Bojovnice pestrá neboli latinsky Betta splendes patří mezi oblíbené a obdivované ryby našich akvárií. Je pro ni typický nadžábrový orgán, tzv. labyrint, který jí pomáhá přijímat vzdušný kyslík z okolí, proto také dokáže žít ve stojatých a málo okysličených vodách (a nevyžadují v akváriu vzduchování).

Skalára amazonská

od dne 10.10.2008

Skalára amazonská (Pterophyllum scalare) patří do čeledi vrubozubcovití. Domovinou této nádherné cichlidy je, jak již název napovídá, Jižní Amerika a to konkrétně část Amazonie, kde žijí ve volných skupinách.

One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below: 1  One of your Ditto templates are missing placeholders, please check the template below:

 

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter