Horoskopy pro psy

Beran

21.3. - 20.4.

Pro psa narozeného ve znamení skopce čili berana je typická jeho touha po svobodě. Nelze jej uvázat u boudy na řetěz nebo dokonce zavřít do kotce. Vždy si najde skulinku či způsob jak najít vytouženou svobodu. Také bude vždy dávat najevo svou vůdcovskou povahu. Stále bude chtít být tím prvním, ať už vůči ostatním psům nebo majiteli. V domácnosti chtějí být vždy jedničkami a dovedou být pěkně nepříjemní ke své konkurenci. Proto se snažte vyhnout chovu více než jednoho mazlíčka Berana ve stejné době, hlavně pokud půjde o jeden druh. Jsou to pejsci velmi energetičtí a zdatní. Díky energičnosti jsou hraví i v pozdním věku a chovají se jako štěňata. Potřebují mnoho pohybu, nejraději ve velkém otevřeném prostoru, kde se mohou svobodně vyběhat a vydovádět. Spokojený s beranem bude člověk důsledný a energetický. Pecivál, nedůsledný nebo slabý páníček s Beranem nikdy nebude tvořit dobrý tým. Nejdůležitější vlastnosti k Beranovi je trpělivost a vytrvalost. Odměnou vám bude věrný a veselý společník do nepohody.

Býk

21.4. - 20.5.

Je to pes, který má rád zaběhnutý řád a pořádek. Je typem klidného mazlíčka, který rád setrvává v domě a je středně náladový. Ale pozor, bývá velmi tvrdohlavý. Je víc než pravděpodobné, že počká až přijdete vy k němu, než že by přišel on k vám. Neudělá nic dokud to sám nebude chtít. Může způsobit problémy při zařazování dalšího zvířete do domácnosti. Býci jsou trochu žárliví a mívají problém se s někým o něco nebo někoho dělit. Pokud však dostane jistotu, že s novým obyvatelem nic neztrácí, příjme jej. Býk má velmi rád své pohodlí, s chutí se nechá opečovávat, krmit, drbat, kartáčovat, hladit apod., u těchto činností se bude tvářit nadmíru spokojeně. Ale i přes svou pohodlnost se jedná o psy bystré a schopné se vcelku rychle učit. Býci jsou náchylní k tloustnutí, proto je vhodné dohlížet na jejich jídelníček a odolávat pokušení dávat jim zbytky od stolu.

Blíženci

21.5. - 21.6.

Blíženec je charakteristický svou proměnlivou a rozmanitou náladou. Má velký smysl pro rozpustilá darebáctví. Pokud vám nevadí časté psí mluvení v podobě štěkotu, kňučení, mrčení a pištění, je stvořen přímo pro vás. Psí blíženci jsou hyperaktivní a milují, když se kolem nich neustále něco děje. Čím více podnětů je v jejich okolí, tím lépe. A to, čemu se vyhne všemi packami, je nuda. Blíženci jsou velmi citliví na různé pachy a není ani výjimkou, že mají velmi bystré i všechny ostatní smysly, sluch i zrak. Bývají často i dost mlsní, takže nakrmit je bývá složitou záležitostí a hned tak se do něčeho nezakousnou. Dokonce není vyloučeno, že je budete muset do jídla přemlouvat. Pro svůj spokojený život potřebuje originálního a kreativního pánečka, který je schopen mu podsluhovavat ty nejlepší laskominy.

Rak

22.6 - 22.7.

Psi narození ve znamení Raka jsou citliví, potřebují ochranu a péči. Mají velmi rádi svůj domov a majitele. Proto rádi setrvávají doma a nemají žádnou potřebu utíkat, či projevovat touhu po svobodě. Také si rádi hrají s dětmi, ale musejí s nimi při hře zacházet s veškerou jemností. Na oplátku budou projevovat velkou náklonnost, pravidelně vás a vaše děti budou olizovat, budou se k vám choulit a neodmítnou žádnou nabídku k pohlazení. Jsou velmi emotivní a nejšťastnější jsou, když vědí, že jste doma nebo v jejich blízkosti. Pokud se pokusíte pohladit jiné zvíře, buďte připraveni na ohromnou scénu. Jsou totiž velmi žárliví. To, z čeho mají největší strach, je drezúra a tvrdý trénink. Bojí se křiku a špatné nálady. Nebrání se učení novým věcem, ale potřebují u toho svůj klid a ticho. Důležitým orgánem tohoto znamení je žaludek, proto je velmi vhodné věnovat větší pozornost jeho potravě. Mohou být více náchylní k bolestem žaludku, zvracení apod.

Lev

23.7. - 23.8.

Z psů ve znamení Lva vyzařuje teplo, jistota a síla. Využívají každé příležitosti k tomu, aby se převedli, ale také potřebují být ve své činnosti povzbuzováni. Pokud nebudou moci předvádět své schopnosti a dovednosti, stanou se z nich velmi smutní psi. Nikdy nemají strach a jsou velmi temperamentní. Milují svobodu pohybu a nemají rádi ploty a různá ohrazení. Nejedná se psí povaleče, takže potřebují neustále nějakou změnu a akci. Rádi přijímají jakoukoliv zodpovědnost a nelehké úkoly, ale vždy potřebují být za svou snahu odměněni. Velmi rádi se předvádí, takže pokud hledáte psa na výstavy, je pro vás znamení Lva to pravé. Jsou totiž velmi hrdí, sebejistí a mají potřebu vyjadřovat svou majestátnost. Jejich znamení vládne srdci a páteři. Proto mívají slabší srdce, častěji se u nich vyskytují infarkty a potíže s páteří.

Panna

24.8. - 23.9.

Pejsek ve znamení Panny je velmi čistotný a spořádaný. Dalo by se i říct, že miluje pořádek a vše vykonává velmi pečlivě až puntičkářsky. A také ke svému spokojenému životu potřebuje řád. Psí panny žijí rády v čistém prostředí, proto je důležité jejich pelíšek pravidelně čistit a zajišťovat jim vždy čerstvou vodu a potravu. Mají neustálou potřebu něco dělat, a když není zrovna co na práci začnou se nudit a cítí se bezmocní. Dobře se učí různé psí úkoly a mají neuvěřitelnou paměť, ale jen pod podmínkou, že bude následovat drobná odměna, která v něm vzbudí pocit sebeúcty. Je dobré je neustále podporovat, protože mají nízké sebevědomí. Pro Pannu jsou velmi důležité vnitřní orgány a nervová soustava. Proto buďte vždy velmi opatrní na jeho výživu.

Váhy

24.9. - 23.10.

Psi narození ve znamení Vah jsou v mládí velmi družní a mají rádi společnost ostatních. Nejsou to bojovníci a je velmi těžké je přinutit bojovat. Pokud mohou, vždy se jakémukoliv konfliktu vyhnou anebo se boj pokouší zastavit. Proto jsou považováni za mírumilovné mazlíčky. Ale přes svou touhu po vztazích a blízkosti k člověku jsou velmi vrtkaví a náladoví psi. Stejně jako každá Váha mají problémy v rozhodování. Je dobré jim vymýšlet neustále nějaké úkoly, aby se ujistili ve svém správném rozhodování. Ve výchově těžce nesou hrubá slova, neomalené způsoby a nepříjemné chování. Pro svůj psí život potřebují rovnováhu a klidné prostředí. Orgánem důležitým pro Váhy jsou ledviny, proto je velmi důležité, aby měly dostatek čisté vody.

Štír

24.10. - 22.11.

Tajemství, vášeň a vynalézavost. Tak by se dali charakterizovat psy narozené ve znamení Štíra. Jsou to velmi citliví psi, kteří ovšem své city nedávají hned najevo a vytvářejí kolem sebe mlhu tajena. Často své pocity potlačují a když už to dále nejde, vybuchnou a někdy zuří. Dokonale vycítí, že se ve smečce děje něco špatného a někdy to v sobě neudrží a zavrčí. Rádi se účastní všeho, k čemu jsou přivoláni. Rychle se učí jakékoliv psí dovednosti, stačí se jim jen dostatečně věnovat. Další významnou vlastností Štíra je jeho majetnictví. Chce mít všechno a to v nejkratší možné době. Také velmi rád pozoruje své okolí. Dalo by se říct, že jsou to psí pozorovatelé. Proto není dobré je zavírat do kotců, kde na nic neuvidí, umějí si hlasitě vynutit změnu. Orgány důležitými pro tohle znamení jsou reprodukční orgány a proto je třeba jim prominout občasný útěk za psím společníkem.

Střelec

23.11. - 21.12.

Střelci milují svobodu. Jsou to optimističtí, prozíraví, mnohostranní a toužící psi. Často jsou však ve svém chování trochu vrtošiví, dokud neuznají lidská omezení. Velmi rádi se učí, ale učení musí být spojeno s hrou a musí být zábavné. Pak jsou ochotní se učit do hloubky. Velmi snadno je ale cokoliv zajímavějšího rozptýlí a odvede jejich pozornost. Rádi také poznávají nové věci a místa. Se zájmem prozkoumávají své okolí a proto nemají rádi omezování v podobě ohrádek a řetězů. Potřebují také neustále mít co dělat, jinak mají sklon se nudit či dokonce devastovat zařízení. Proto jsou šťastní když mohou běhat, skákat, plavat nebo jinak vybíjet svou energii. Pokud u svého majitele ucítí svobodu a současně jistotu, připoutají se k němu silněji než kterékoliv jiné znamení. Znamení Střelce vládne nohám a proto jsou tato zvířata velmi silná a zdravá.

Kozoroh

22.12. - 20.1.

Rozhodnost, praktičnost, ctižádostivost, spolehlivost a vytrvalost. Tak by se dali charakterizovat psi ve znamení Kozoroha. Potřebují být respektování a chtějí mít vše ve svém životě pod kontrolou. Kozorohové milují, když můžou za něco nést zodpovědnost. Ať už při hlídání spižírny či celého domu. Když pak za své úsilí dostanou odměnu, budou jen zářit štěstím. Ovšem jsou velmi spořiví, proto se může stát, že si svou odměnu zahrabávají a schovávají na pozdější dobu. Milují zem a přírodu, velmi rádi očichávají a značkují stromy. Tím snadno rozšíří své teritorium a dávají najevo, kdo tu vládne. Nemají rádi, když jim nějaký vetřelec obsadí jejich místečko. Traduje se, že psi narození v tomto znamení se dožívají vysokého věku. Jejich znamení vládne kostře a zubům. Proto by jejich strava měla být plná vitamínů a minerálů.

Vodnář

21.1. - 19.2.

Pro pejsky narozené ve znamení Vodnáře je charakteristická vynalézavost, originální myšlení a inteligence. Jsou nezávislí a jedineční. Svobodu potřebují stejně jako psi narození ve znamení Střelce. Jsou rádi v kontaktu s lidmi, ale také potřebují mít své místečko, kam si zalezou a nikdo jiný se k nim nedostane. Kde mohou mít aspoň chvilku sami pro sebe. Jsou velmi aktivní a vymýšlejí neustále nějakou lumpárnu, takže jejich majitel se s nimi nikdy nebude nudit. Mají rádi svou nezávislost a těžko nesou, když je něco zakázaného. Jsou přátelští a společenští, ale výrazně nepřilnou k nikomu určitému. Každého mají rádi svým způsobem a hlavně milují vzrušení. Znamení Vodnáře vládne oběhu, holením a kotníku. Proto je dobré poskytnout pejskovi dostatek pohybu, ale tam, kde si nemůže ublížit.

Ryby

19.2. - 20.3.

Psi narození ve znamení Ryb jsou charakterističtí svou nedotknutelností, představivostí, citlivostí a romantikou. Jedná se o tiché psy, kteří často v klidu pozorují své okolí. Několik hodin se při tom nemusí ani pohnout, vypadají, že spí, ale i přesto vnímají vše, co se kolem nich děje. V momentě něčeho zajímavého, co by stálo za akci, překvapí své okolí náhlou a prudkou reakcí. Mají rádi klidné a tiché prostředí a na bouřlivé prostředí mohou reagovat dosti nespokojeně. Mají zesílené pocity jakéhokoliv druhu. Můžou mít velkou radost stejně jako velký vztek na něco, co se mu zrovna nelíbí. Také jsou velmi intuitivní a pokaždé vycítí změnu v jejich smečce. Jakoukoliv hádku nebo výměnu názorů berou velmi těžce a pokud strádáte, budou s vámi strádat také. Jejich zdraví je stejně citlivé jako oni sami. Jsou to pejsci velmi křehcí. Proto je důležité jemné zacházení. Důležitá je i správná teplota a výživa. Znamení Ryb vládne nohám, proto je důležité udržovat jejich tlapky a drápky upravené a čisté.

Vyhledávání

dokumenty        inzerátyNewsletter