Hrajeme si. 5 tipů pro pejskovo dokonalé vyblbnutí

Pejskové jsou občas neunavitelní. Pořád by si hráli, stále vyžadují jakoukoliv pozornost a vy většinou nedokážete těm smutným psím očím odolat. Jak ale pejska zabavit i unavit v jednom, aby alespoň na chvilku byl klid? Máme pro vás 5 tipů, jak na to.

Pejsci hry milují, obzvlášť ve štěněčím věku, kdy mají spoustu energie a chtějí ze života vytěžit maximum. Zabavit je bývá občas těžké. Vůbec se nebojte experimentovat a vymýšlet pro ně různé druhy zábavy. Kromě výletů a dlouhých procházek mu můžete pořídit pěknou hračku pro psy, která se postará o hodiny zábavy a legrace. A jak si tedy společně zablbnout se svým čtyřnohým parťákem?

Aportujeme

Klasika, která neomrzí. Míčky jsou totiž jednou z nejoblíbenějších hraček jak malých, tak velkých pejsků. Můžete pro něj vybrat klasický tenisák, který vydává zvuky, což pejska ve hře ještě více povzbudí. Pokud si chcete se svým čtyřnohým kamarádem pohrát i za tmy, jistě oceníte svítící míček.

Hračky pro psi

Honíme se

Při hře na honěnou unavíte sice sebe i pejska, ale užijete si při ní spoustu legrace. Nepotřebujete k ní nic, jen pár pamlsků za odměnu. Pokud se budete hrát venku, nezapomeňte s sebou vzít i láhev s vodou a misku. Po takové námaze totiž budete mít oba žízeň.

Stopujeme

Pejska můžete během hraní také zkoušet. Schovejte mu pár dobrůtek a uvidíte, jakého máte doma šikovného stopaře. Hračky, do kterých se dají nasypat pamlsky, jsou také dobrou motivací pro pohyb.

Hračky pro psi

Trháme

Trhání čehokoliv miluje každý pes. Pokud nechcete, aby trhal něco, co k tomu není určeno, pořiďte mu trhací hračku. Ideální k trhání jsou plyšové hračky, nebo gumové s provazy. Nezapomeňte ho povzbudit povelem „trhej“. Tuto hru nedoporučujeme u starších pejsků nebo pejsků se špatnými zuby, protože by díky trhání a přetahování o hračku mohli o některé zuby přijít.

Okusujeme

Občas nebude mít váš mazlíček chuť si s vámi hrát. Pak si obvykle vystačí sám se svoji hračkou, kterou bude okusovat. Hračky HUNTER pečují o chrup a také jsou odolné proti trhačům, pokud tedy jednoho takového máte doma, nemusíte mít strach, že hračku během pár minut zlikviduje.


  • Currently2.989218328841/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (742 hodnocení)

Článek Hrajeme si. 5 tipů pro pejskovo dokonalé vyblbnutí byl publikován 5.8.2015 autorem Michal Palán

Zdroj: foto: www.justhunter.cz

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzerátyNewsletter