Inzertní portál zvířat

To, že je pes nejlepším přítelem člověka víme už dávno a toto pořekadlo samotné provází naše životy již skutečně dlouho. A samozřejmě jsme se o jeho pravdivosti jistě všichni již mnohokrát přesvědčili sami na vlastní kůži. Je pravda, že když je nám někdy v životě těžko nebo se cítíme sami, přítomnost domácího mazlíčka nám přijde vždycky vhod a zvedne nám náladu. A je v tom okamžiku téměř jedno zda se jedná o psy, kočky či snad dokonce koně. Zvířata k našim životům zkrátka a dobře neodmyslitelně patří a jsou ve většině případů vnímáni spíše jako členové rodiny než jako jejich trpěná součást.

Za samotnou zmínku jistě také stojí fakt, že velmi často a efektivně se dá domácí mazlíček využít také v jistém smyslu také jako náš partner a spolupracovník. Na mysli tedy máme jeho využití jako terapeuta pro mentálně či fyzicky postižené děti, staré a nemohoucí osoby a to jako canisterapie či hipoterapie a v neposlední řadě také jako vodící psi pro zrakově postižené a nevidomé.

Pokud váháte, kde si svého zvířecího kamaráda opatřit a vybrat je možné navštívit některou instituci jako je například inzerce zvířat či burza zvířat. Zde totiž naleznete skutečně široký přehled právě nabízených psů a koček, ale najdete zde také o něco méně vyhledávané skupiny jakou jsou plazy, hlodavci či ptáci. I když i s těmito zvířátky si jistě užijete spoustu legrace a skvělých společných zážitků. V těchto institucích máte také přehled o jejich současných chovatelích a podmínkách, ze kterých tato zvířata přišla a pocházejí.

V neposlední řadě jsou velmi důležitým nebo spíše nepostradatelných odvětvím péče o domácí mazlíčky chovatelské potřeby. Ty totiž udržují naše chlupaté kamarády ve formě a zdravé, správně živené a doplňkový sortiment dbá také na jejich krásu, parádu a samozřejmě na hraní. Proto by se jejich výběr neměl nikdy podceňovat.


  • Currently2.9848615916955/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (2312 hodnocení)

Článek Inzertní portál zvířat byl publikován 7.1.2014 autorem Michal Palán

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter