Jak pečovat o zuby a chrup vašeho pejska?

Stejně jako u lidí je zubní hygiena důležitá i u psů. Pravidelné čištění psích zubů výrazně zpomaluje tvorbu zubního kamene a rovněž zubního kazu. To je důvod, proč by takováto hygiena měla být vykonávána denně.

Někteří psi klasický zubní kartáček nesnesou, ale pokud si pořídíte zubní kartáček pro psy na prst, budete mít pravděpodobně větší úspěch. Zubní péče je díky němu pro psy příjemnější a jeho používání snadnější pro majitele psa. Nebudete se muset stresovat ani vy, ani váš psí mazlík. Zubní kartáčky na prst se ideálně přizpůsobí tvaru vašeho prstu a díky tomu jste i vy citlivější a ohleduplnější při čištění zubů vašeho psa. Dostanete se s ním i do těch nejnepřístupnějších míst psí tlamy.

Ovšem pokud váš pes odmítá čištění zubů, nemusí to být nutně způsobeno pouze zubním kartáčkem. Nemusí mu totiž vyhovovat zubní pasta, kterou používáte, nebo vaše metoda čištění jeho zubů. Nesnažte se psa s čištěním odbýt, nebo na něj křičet. Individuální přístup ke každému psovi je základem úspěchu.

K péči o zuby a chrup pejska výraznou měrou přispívají i nejrůznější typy pamlsků pro psy, které jsou přímo vyvinuté jako pamlsky pro dentální hygienu psů. Pomáhají odstraňovat zápach z tlamy, jsou chutné a pro psy dobře stravitelné. Podávají se jako funkční odměna obvykle v množství 1 ks denně. Vyzkoušejte například Let’s Bite brush bone, zelené kartáčkové kostičky, které ochrání vašeho psa před plakem a bakteriemi vyskytujícími se v dutině ústní a usazující se na zubech.

Je-li váš domácí mazlík hravý a miluje zábavu, pravděpodobně u něj sklidí nadšení nová hračka, která zároveň zabezpečí i hygienu jeho chrupu. Ve většině případů se jedná o gumové kroužky ze speciální pryže, které napomáhají s masírováním dásní u psů a odstraňováním zubního kamene. Vyzkoušet můžete Dentafun kroužek s mátou anebo Dentafun kost z měkčeného přírodního kaučuku. Díky této hravé metodě se můžete zcela vyhnout čištění zubů a ústní hygienu vašeho psa tak nahradit hrou. Tento způsob péče o zuby bude ideální pro psy, kteří nesnesou zubní kartáček. Aplikujete-li na hračku ochucenou zubní pastu s příchutí drůbežího masa nebo jater, váš pes bude štěstím bez sebe.

Další užitečné chovatelské potřeby a krmiva nakoupíte ve specializovaném e-shopu http://www.mujmazlik.cz


  • Currently2.9154411764706/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (544 hodnocení)

Článek Jak pečovat o zuby a chrup vašeho pejska? byl publikován 7.9.2015 autorem Michal Palán

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzerátyNewsletter