Jak vybrat pelíšek pro psa

Dopřejte pejskovi klidný a pohodlný odpočinek v jeho vlastním pelechu. Poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší.

Velikost

Velikost pelíšku je zásadní. Pejsek by měl mít dostatek prostoru, aby se mohl pohodlně uvelebit. Nic tedy nezkazíte, když mu pořídíte trošku větší, psi si totiž pod sebou moc rádi před ulehnutím stelou.

Tvar

Každé povaze bude vyhovovat trochu jiný tvar. Bázlivější se budou cítit bezpečně v pelíšku připomínající boudičku, ve které bude krytý ze všech stran. Pohodovější psi se budou cítit dobře i na obyčejném polštářku. Nejběžnější variantou jsou pelechy pro psy, které svým tvarem připomínají bazének. Mají vyvýšené okraje a pejsek si tak pohodlně může podložit hlavičku.

Místo

Jestliže bude mít pejsek své místo v chladnější části domu – např. na kachličkách v chodbě, pak vybírejte pelech se spodní částí z tvrdé látky, která nepropustí vlhkost a chlad.

Psí pelíšek

 

Materiál

Stejně jako je pro lidský skelet a klouby důležitá vhodná matrace, tak i kvalita materiálu pelíšku má vliv na zdraví pejska. Sáhněte proto po kompromisu mezi měkkostí a tvrdostí.

Hygiena

Pravidelné udržování čistoty pelíšku je nesmírně důležité nejen pro pejska, ale i kvůli vám. Ideální jsou proto pelechy, které lze vyprášit, vykartáčovat a v nejlepším případě vyprat v pračce.

Extra tip: Pejskovi dejte do pelíšku dečku, na které si bude moci sám ustlat. Pak bude úplně nejspokojenější.

Jak pejska s novým pelíškem seznámit

Zezačátku může být zdrženlivý a nebude se mu do nového pelíšku chtít. Rozhodně ho ale nenuťte násilím, bude zvědavý a seznámí se časem sám. Celý proces můžete urychlit vypráním pelíšku nebo vložením kusu vašeho oblečení. Známé aroma, jakým voní jeho páníček, mu poskytne dostatek důvěry. Ona vůně novoty z obchodu obecně sympatická pejskům moc není.

Užívejte si s pejskem ospalé lenošení a načerpejte novou energii na další lumpárny.


  • Currently3.0571791613723/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (787 hodnocení)

Článek Jak vybrat pelíšek pro psa byl publikován 7.7.2015 autorem Michal Palán

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzerátyNewsletter