Kočky

  1   

Kočičí nudu 100% zažehná kvalitní škrábadlo

10.12.2016

Kočičí nudu 100% zažehná kvalitní škrábadlo

Ráno otevřete oči a první, co uvidíte, je roztrhaná záclona na okně. Okamžitě je vám jasné, že vaše milovaná kočička zase řádila.

Ufonek pro alergiky?

17.01.2014

Ufonek pro alergiky?

Hledáte domácího mazlíčka, ale brání Vám alergie? Je docela možné, že pro Vás bude ideální kočka plemene Sphynx, která je bez srsti. V tomto článku se na ní trošku zaměříme. Kočka je největší přenašeč alergenů. Avšak Sphynx má těchto alergenů méně.

Škrabadla a odpočívadla pro kočky

30.03.2013

Škrabadla a odpočívadla pro kočky

Kočky patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky. Normálně žijí spíše venku, lezou po stromech a zídkách, chytají myši, brousí si drápky.

Problémové močení koček

18.02.2013

Problémové močení koček

Doteď vám váš(e) kocour nebo kočka dělal(a) jen samou radost. Z ničeho nic jste našli pomočený koberec, přehoz na postel nebo loužičku na gauči. Nad první loužičkou jste mávli rukou, ale za pár dnů nebo dokonce hodin se na stejném místě objevila další. Co s tím?

Kočka není malý pes

14.02.2013

Kočka není malý pes

Kočky se v poslední době stávají čím dál více členy domácností a jejich oblíbenost roste. Může za to jejich samostatnější povaha.

Výživa kastrované kočky

2.08.2012

Výživa kastrované kočky

Ke kastraci koček a kocourů dochází často a dalo by se říci, že se jedná o rutinní záležitost. V případě venkovních nebo polovenkovních koček je to velmi důležitý krok, přece jen uhlídat jejich rozmnožování není tak jednoduché jako u psů, už jen vzhledem k volnosti pohybu koček.

Novinka pro kočičí gurmány

22.05.2012

Novinka pro kočičí gurmány

Máte doma kočičího mlsouna nebo chcete své kočce dopřát něco chutného, lahodného a zároveň zdravého? Pak zkuste nové kapsičky od značky Brit Care Cat Pouches!

7.05.2012

Chovatelské potřeby pro kočky

Každý kdo si chce pořídit do svého domu nebo domácnosti přítulného mazlíčka v podobě kočky by měl před tím, než si malé koťátko přivede domů, zvážit nákup několika základních chovatelských potřeb pro kočky.

Pořizujeme kočku

24.04.2012

Pořizujeme kočku

Někdy bývají nápady na pořízení zvířátka velmi impulsivní, jindy se budoucí majitelé snaží vše dokonale promyslet. Vždy se však hodí menší rady, co při výběru nového člena domácnosti zvážit a hlavně jaké základní věci bude nový člen rodiny potřebovat.

Výživa outdoor kočky

4.10.2011

Výživa outdoor kočky

Každá kočka je individuální, proto je dobré tak přistupovat i k její výživě.

Soutěž o pamlsky pro kočky 2

4.09.2011

Soutěž o pamlsky pro kočky 2

Pokud vás zaujaly články o nových pamlscích Let´s Bite! a rádi byste je svému mazlíčkovi koupili, pak máme pro vás skvělou zprávu.

Soutěž o pamlsky pro kočky

28.08.2011

Soutěž o pamlsky pro kočky

Pokud vás zaujaly články o nových pamlscích Let´s Bite! a rádi byste je svému mazlíčkovi koupili, pak máme pro vás skvělou zprávu.

Zdravé pochoutky pro vaši kočku

22.07.2011

Zdravé pochoutky pro vaši kočku

Při krmení našich čtyřnohých mazlíčků je důležité myslet nejen na to, aby si na krmivu a pamlscích pochutnali, ale také na jejich zdraví!

Habešská kočka

3.03.2011

Habešská kočka

Habešská kočka svým vzhledem připomíná malou šelmičku s šibalským výrazem v očích.

Turecká angora

9.05.2011

Turecká angora

Turecká angora je často považována za pramatku všech dlouhosrstých plemen koček.

24.01.2011

Egyptská mau

Pravděpodobně se jedná o velmi pradávné předky původních egyptských koček, které žili v době starého Egyptu.

16.01.2011

Birma

Polodlouhosrsté, středně velké plemeno koček, které má původ opředen legendou.

Ragdoll

10.11.2010

Ragdoll

Ragdoll je plemeno velmi zvláštních koček, které se při uchopení do náruče zcela uvolní, až připomínají hadrovou panenku, což se odráží i v jejich názvu.

FeLUTD

20.09.2010

FeLUTD

FeLUTD je zkratka pro souhrnné onemocnění dolních cest močových koček. Pro majitele koček poměrně známé a dost vážné onemocnění, které se v kočičí populaci vyskytuje čím dál častěji.

26.07.2010

Zdravé kočičí mlsání

Pro psy existuje nepřeberné množství odměn a pamlsků. Pro kočky se začaly objevovat na trhu postupně a jejich počty nejsou nijak závratné. Pojďme se tedy na některé z nich podívat.

15.06.2010

Kočka a její chrup

Ve článku vás nejen seznámíme s kočičím chrupem, ale dozvíte se i pár informací, jak o kočičí zuby správně pečovat a jak řešit případné problémy.

3.06.2010

Bengálská kočka

V poslední době jsou čím dál oblíbenější kočky, které jsou podobnější svým velkým divokým příbuzným. Jednou z nich je i bengálská kočka.

16.04.2010

Ocicat

Ocicat je poměrně nové plemeno, které svým vzhledem a velikostí připomíná spíše divokou šelmu, než domácí polštářovou kočičku.

Felix grey a catart

1.04.2010

Felix grey a catart

Útulek pro péči o opuštěná a handicapovaná zvířata.

12.02.2010

Exotická kočka

Připomíná-li vám exotická kočka svým vzhledem kočku perskou, pak vězte, že máte pravdu. Jedná se totiž o krátkosrstou variantu tohoto plemene.

15.11.2009

Norská lesní kočka

Norská lesní kočka je další kočkou, která by se mohla zařadit do pomyslné skupinky mohutných a velmi chlupatých koček, které mají i přes různá šlechtění stále výraz přirozenosti a divokosti.

1.10.2009

Skotská klapouchá kočka

Chcete mít doma kočku podobnou sově? Potom se jí bude vzhledem nejvíce podobat skotská klapouchá kočka, která je nejen inteligentní a přátelská, ale většinou i dobře naladěná.

Kocour Macíček

8.09.2009

Kocour Macíček

Soutěžní článek od paní Jany o kocourovi Macíčkovi.

Mainská mývalí kočka

25.08.2009

Mainská mývalí kočka

Mainská mývlí kočka je největším domestikovaným plemenem kočky. Není výjimkou, že samci tohoto plemene mohou dosáhnout až 10kg v dospělosti. Ovšem to je jen jedna zajímavost, která je pro toto plemeno typická.

5.08.2009

Devon rex

Devon rex je jedno z mála plemen, která se řadí k tzv. „mutovaným plemenům". I přes svůj velmi zvláštní vzhled, který někteří chovatelé přirovnávají k mimozemšťanům a jiní ke skřítkům, nemá mnoho obdivovatelů a chovatelů. Získá-li si však tento společenský skřítek někoho, je to pak láska na celý život.

24.07.2009

Somálská kočka

V podstatě se jedná o dlouhosrstou variantu kočky habešské, se kterou má mnoho společného, a i když se jedná o dvě samostatná, dostatečně početná, plemena, je mezi nimi stále povoleno křížení.

Sphynx

17.06.2009

Sphynx

V jedněch vzbuzuje úžas a nadšení, v druhých odpor. Tak by se dalo charakterizovat toto plemeno koček. Málokdy se najde někdo, kdo má k plemeni neutrální postoj, většinu lidí lze zařadit do jedné z těchto dvou kategorií. Ale nejen bezsrstost je pro plemeno Sphynx typická, jsou to také velké uši a oči a zřetelně vyvinuté prsty s polštářky.

8.05.2009

Britská kočka

Britská kočka má původ v domácí anglické kočce, ze které se později vyšlechtilo plemeno uznávané po celém světě. Jedná se o velmi přátelskou a přizpůsobivou kočku, která je za předpokladu správné socializace a výchovy schopna dobře vycházet se psy i dětmi.

8.03.2009

Kočičí koncentrák

Kočičí koncentrák ve Východních Čechách. Byli jsme kontaktování s prosbou o pomoc při řešení velmi vážné situace týrání zvířat ve východních Čechách.

Siamská kočka

17.02.2009

Siamská kočka

Siamská kočka by se dala charakterizovat slovy jako elegantní, bystrá a pohyblivá. Pro řadu lidí je nezaměnitelná svou typickou barvou, štíhlým tělem a mnoho dalších uhrane svýma modrýma očima.

3.11.2008

Kartouzská kočka

Kartouzské kočky jsou většinou přátelské. Obvykle bývají vyrovnané a klidné povahy. Hlasité mňoukání nemají v povaze, spíše jen povrkávají a jsou experti v předení.

11.10.2008

Perská kočka

Perské kočky je možno zařadit mezi plemena s klidnou povahou. Vyznačují se svou přítulností a důvěrou k člověku. Do jisté míry by se dalo říct, že se jedná o kočky flegmatické, protože dokáží trávit dlouhé hodiny na jednom místě, odkud je nic nevyruší.

  1   

 

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter