Koňská záchranka

V červenci roku 2009 vznikla první koňská záchranka, která nemá ve střední Evropě obdobu. V podstatě se jedná o mobilní ambulanci, která je schopna pomoci jak v akutních případech, které je nutno řešit na místě ještě před převozem na odborné pracoviště, tak v případech uvíznutí či upadnutí koně. Oproti jiným přepravním vozům pro velká zvířata je záchranka vybavena mimo jiné speciálním závěsem, který pomáhá jak při nakládání zraněného koně, tak zvířeti pomáhá držet rovnováhu i během přepravy a nedochází tak ještě k markantnějšímu poškození než je třeba. V týmu jezdí i odborní specialisté a v akutních případech (koliky,...) je zde i veterinární lékař se specializací na koně, takže je zajištěna první odborná pomoc, včetně neustálého monitoringu pacientů.

Pokud však máte dlouhodobý problém a potřebuje jet s koněm na plánovanou operaci a bojíte se převozu, nyní už nemusíte. I tuhle službu vám koňská záchranka nabízí. Budete mít jistotu, že je váš kůň bezpečně převezen a v případě komplikací mu bude poskytnuta náležitá péče.
I když je celá akce hrazena stále majitelem koně, snaží se celý tým ze všech stran, aby v budoucnu byla aspoň část výdajů hrazena sponzory či velkými firmami. Jistého zlepšení se podařilo v rámci Jihomoravského kraje, kdy se podařilo sepsat dohodu s velením Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje a tím se částka na výjezd pro majitele trochu snížila.

Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.konskazachranka.cz, včetně potřebných kontaktů a ceníku.


  • Currently2.9809805579036/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (2366 hodnocení)

Článek Koňská záchranka byl publikován 7.5.2010

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter