Nejčastější chyby v krmení psů: Neděláte je také?

Na zdraví každého pejska mají vliv především dva základní faktory: strava a dostatek pohybu. Nejeden pejskař se čas od času dopustí chyb, které mohou vést nejen ke špatnému zažívání vašeho mazlíčka. Které to jsou?

Všichni u jednoho stolu

Také neumíte odolat tomu smutnému pohledu, když váš chlupáč žebrá o alespoň jedno sousto té pochoutky, kterou právě obědváte? Odolejte a od stolu pejskovi nikdy nic nedávejte. Naučíte ho tak loudit a tento zvyk bude zvlášť nepříjemný, až budete mít třeba návštěvu nebo se s ním vydáte do restaurace. Pošlete ho do pelíšku a až vy budete najedení, odměňte ho nějakou laskominou – třeba kapsičkou pro psy. Ta je pro něj stejně mnohem lepší než vaše kořeněné jídlo.

Nepravidelnost v krmení a překrmování

Pejsek by měl dostávat jídlo každý den ve stejnou dobu a ve stejném množství. Misku s jídlem mu ponechte zhruba půl hodiny, a i když třeba nesní všechno, odeberte mu ji a vraťte mu ji, až nastane čas krmení. Někteří pejskové jsou schopní se někdy nacpat doslova k prasknutí, proto je odměřené množství krmení klíčové zvlášť u těch pejsků, kteří mají tendenci k tloustnutí.

Tip: Stejně jako u krmiva pro psy je i u pamlsků určená doporučená denní dávka. Zkuste ji nepřekračovat.

Krmení před procházkou

Stejně jako po dobrém obědě odpočíváte vy, tak i pejsek by měl po jídle odpočívat. Veškeré živiny z jídla se pak dobře rozloží a snižuje se také riziko přetočení žaludku. Pes by měl odpočívat nejen po jídle, ale také před ním. Tak ho po procházce nechte chvilku vydechnout a až poté můžete servírovat večeři.

Krmení kostmi od stolu

Pokud chcete svému pejskovi přilepšit a dopřát mu nějakou tu kost, vždy sáhněte po syrové. Vařené a jinak tepelně upravované kosti mají tendenci se více štěpit a mohou snadno uvíznout v tlamě či žaludku. Ostré úlomky mohou také poškodit trávicí trakt.

Zcela nevhodné jsou kuřecí kosti, které mohou navíc ve velkém množství způsobovat zácpu. Ideální jsou kosti hovězí.


  • Currently2.9732441471572/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (299 hodnocení)

Článek Nejčastější chyby v krmení psů: Neděláte je také? byl publikován 30.11.2015 autorem Michal Palán

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzerátyNewsletter