Nejstarší pes

Nejprve se o něj ucházela fenka jezevčíka Chanel, která měla doložený věk 21 let. Nyní se o rekord přihlásil teriérovitý kříženec jménem Max z americké Lousiany, který nedávno oslavil 26. narozeniny a čeká tak na potvrzení z Guinessovy knihy rekordů. Potvrzení však nedostane kdokoli, musí existovat nějaké oficiální věrohodné záznamy o věku pejska.
Majitelka Maxe Janelle Derouenová jej koupila od místního prodavače cukrové třtiny v roce 1983 a od té doby navštěvuje s Maxem stále jednu a tu stejnou veterinární kliniku Robichaux, kde jej ošetřuje už 26 let stejný veterinární lékař. Ten také poskytl potvrzení a oficiální záznamy o věku pejska.
Je zvláštní, že oproti jezevčici Chanel, která má ve vysokém věku velmi neduhů (špatně slyší a vidí a také má problémy s chůzí), teriér Max je oproti ní ve velmi dobré zdravotní kondici a jediné, co jej trápí je artritida.


A jaké je tajemství jeho dlouhověkosti?
Majitelka udává, že Maxe nikdy nijak zvláště nerozmazlovala. Měl jako ostatní psi normální psí stravu a k tomu sem tam nějaký ten pamlsek jako odměnu. Nyní jako psí „důchodce" už jen polehává a relaxuje, avšak ani jako štěně nebyl nijak zvláště hravý. Když už se mu hra s dětmi nelíbila, jednoduše odešel do svého klidu si odpočinout. Také o hračky se obzvláště nezajímal, má balónek a kousek provázku a to mu ke štěstí stačilo.
Určitou roli také mohl sehrát fakt, že Max není přešlechtěné plemeno, ale kříženec, což často vylepšuje genetickou výbavu psa, protože v dlouho šlechtěných a specializovaných plemenech se můžou hromadit genetické vady a choroby.

A co vy? Máte doma také svého psího rekordmana? Jak pečujete o zdraví svého pejska, popřípadě jiného mazlíčka? Napište nám na martina@svet-zvirat.cz a vaše nejzajímavější odpovědi uveřejníme.

 


  • Currently2.9921622867681/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (2169 hodnocení)

Článek Nejstarší pes byl publikován 15.9.2009

Zdroj: novinky.cz

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzerátyNewsletter