Polovina českých mazlíčků má nadváhu. Jak je na tom ten váš?

Chcete svému mazlíčkovi ukázat, jak moc ho máte rádi? Podstrojujete mu několikrát denně nejrůznější dobroty? Máte někdy pocit, že je váš mazlíček zkrátka bezedný a že má pořád hlad?

Správná strava a pohyb: To je základ zdraví

Věděli jste, že obézní pejsci mají výrazně kratší život a zdravotní problémy? Až polovina českých mazlíčků trpí nadváhou a z toho je polovina z nich dokonce obézních. Pokud máte podezření, že ani váš mazlíček není tak úplně v kondici, je načase s tím něco udělat!

Předcházejte obezitě

Kvalitní a správně dávkované granule pro psy a kočky – to je základ zdravého životního stylu každého domácího mazlíčka. Vždy dodržujte doporučené dávkování! To najdete vždy uvedené na každém balení krmiva, pamlsků i konzerv pro psy i kočky.

Naučte svého mazlíčka na pravidelnou stravu a pravidelné procházky. Krmení pejsků by mělo probíhat jednou denně v doporučené dávce a vždy ve stejný čas. Kočky mohou krmivo dostávat i vícekrát. Nedojedenou porci po určité době odeberte a misku vraťte na své místo až další den zase v době krmení. Krmivo je vhodné podávat až po procházce, nikoliv před ní.

Dbejte na pravidelný pohyb, nepřehánějte to s pamlsky a obrňte se trpělivostí, protože ty smutné oči vás budou pozorovat každý den. Ale děláte to přeci pro jeho dobro, ne? Lásku můžete svému miláčkovi dokázat nejen pamlskem, ale především pomazlením či hračkou.

Tip: Pokud váš mazlíček přibral po kastraci, vyzkoušejte speciální stravu pro kastrované psy a kočky – neobsahuje tolik kalorií a i menší porce zasytí více než klasické granule.

Jak poznat, že má váš mazlíček nadváhu?

Nejpřesnější odpověď vám samozřejmě poskytne váš veterinář, ale jsou znaky, podle kterých můžete nadváhu svého mazlíčka poznat sami:

-          Nelze nahmatat žebra, nebo jsou znatelná až pod vrstvou tuku

-          Není viditelný pas (toto platí pro pejsky)

-          Zvíře je pomalé a líné

-          Má zrychlený tep i dech

-          Často spí a zdá se rozmrzelý

Poznali jste v těchto znacích svého miláčka? Pak je třeba jednat!


  • Currently5/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (1 hodnocení)

Článek Polovina českých mazlíčků má nadváhu. Jak je na tom ten váš? byl publikován 5.2.2016 autorem Michal Palán

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzerátyNewsletter