Propet

Pod názvem Propet se skrývá mezinárodní výstava chovatelských a jezdeckých potřeb, na které se letos představilo více jak 100 vystavovatelů z různých zemí Evropy. Výstava proběhla ve dnech 25.-28. června a i na našich stránkách jsme měli na ni upozornění. Současně s výstavou Propet se konal i 43.ročník výstavy psů Intercnis, Mezinárodní výstava koček Interfelis, Intercanis agility, výstava drobných hlodavců, národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky a výstava koní. A jaká tedy byla letošní akce pořádaná na konci června?


Pro návštěvníky zde bylo k vidění opravdu mnoho a dalo by se říci, že jeden den na celou akci nestačil. Milovníci koní se mohli věnovat nejen výstavě koní, kde bylo ustájeno na 50 zástupců a vše bylo spojeno s komentovanou přehlídkou. Byl zde také ukázka ježdění, westernové show, ale dokonce i výcviku koní. Nedílnou součástí byly také Mezinárodní voltižní závody, kde i naše republika měla své zástupce.
Pro milovníky psů, zde byla po sobotu a neděli možnost shlédnou přehlídku nejrůznějších plemen psů, ať už velmi známých či spatřit i plemena ojediněle se u nás vyskytující či chovající. Ovšem těm bohužel nepřálo moc počasí, kdy v sobotu bylo velmi parno a pejsci odmítali chodit a naopak v neděli, kdy se vystavují obzvláště společenská plemena s dlouhou srstí, byli prudké deště. Ale nic nezabránilo majitelům o „boj" o nejhezčího psa výstavy, kterým se nakonec stal pudl trpasličí černý, Nicolass Bohemia Timothy.


Milovníci koček mohli shlédnout 41. mezinárodní výstavu koček Interfelis, které se celkem letos zúčastnilo kolem 600 koček různých plemen, kdy nejpočetnějším plemenem výstavy byla Mainská mývalí kočka spolu s britskou krátkosrstou. Návštěvníci se také mohli seznámit s vzácným plemenem Egyptské mau, raritním plemenem africké kočky Sokoke či prozatimně uznanými plemeny Donský sphinx a Něvská Maškaráda.


Pro milovníky hlodavců zde byla k vidění výstava potkanů, myší a morčat, která v sobě současně zahrnovala i prodejní výstavu, kdy pár jedinců jste si mohli rovnou odvézt do svých domů. Takže by se dalo říct, že vás mohl zasáhnout láska na první pohled. A že bylo opravdu na co koukat. Vedle klasicky osrstěných morčátek a potkanů, zde byly k vidění i varianty bezsrsté tak různé dlouhé srsti.
V neposlední řadě lze zmínit spoustu prodejních stánku s potřebami nejen pro vaše mazlíčky, ale i pro vás. Pro děti zde byla i atrakce v podobě skákacího hradu, na které mohly vybít svůj přebytek energie. K dostání tak byla nejen krmiva různých značek a pro různé druhy zvířat, ale také veterinární a kosmetické přípravky, kynologické a sportovní potřeby tak i přehlídka různých pomůcek výcviku. Zkrátka nepřišli ani majitelé a chovatelé akvarijních ryb či ptactva, i pro ně zde bylo několik stánku se specifickými potřebami.


Zkrátka a dobře letošní výstava by se dala shrnout jako velmi úspěšná a vydařená. A mnozí z nás se již těší na další výstavu, která sice proběhne až za dva roky, ale doufáme, že bude stejně vydařená jako ta letošní.


  • Currently2.9607329842932/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (1910 hodnocení)

Článek Propet byl publikován 7.7.2009

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter