Ragdoll

Historie
Plemeno Ragdoll vzniklo poměrně nedávno a to v 60tých letech minulého století. Průkopnicí plemene byla kalifornská chovatelka Anna Baker, majitelka kočičky jménem Josephina, která se po autonehodě v náruči začala zcela uvolňovat, až byla jakoby z hadru. Zajímavostí bylo, že u jejich potomků se znak objevil údajně také a stal se plemenným znakem, na který byl kladen velký důraz.

Vzhled
Plemeno ragdoll je řazeno mezi polodlouhosrsté kočky s velmi dobře osvalenou kostrou. Velikostně se řadí mezi středně velké kočky, kdy samci mohou dosahovat váhy až 7 kilogramů. Samice jsou o něco drobnější a lehčí. Mají klínovitou hlavu s mohutnou bradou. Celý výraz umocňují středně velké zakulacené uši posazené daleko od sebe s modrýma očima. U ragdollů sou povoleny tři barevné varianty - colourpoint, bicolour, mitted a v podstatě se liší přítomností a množstvím bílého zbarvení. Každá z těchto variant se může vyskytovat v několika barvách jako jsou například lilac, blue, chocolate nebo red. Zajímavostí je, že koťata se rodí většinou celá bílá a až v pozdějším věku se vybarvují.

Povaha
Ragdoll nejsou vhodné pro majitele, kteří tráví většinu dne v práci nebo mimo domov. Jsou to kočky společenské a společnost svého majitele velmi vyžadují. Přítomnost majitele nemůže vynahradit ani druhá kočka v domácnosti, proto byste si koupi ragdollů měli vždy dobře rozmyslet. Ragdollové se vyznačují přátelskou a milou povahou nejen k lidem, ale i k ostatním kočkám a psům v domácnosti. Jsou také velmi aktivní, zvědavé a milují hru s míčkem, střapcem nebo hadrovou myškou. Budou vás doprovázet na každém kroku.

Péče
Ragdollové nevyžadují oproti jiným plemenům příliš zvláštní péči. Jejich polodlouhá srst se moc necuchá a tak stačí zhruba jednou týdně vykartáčovat odumřelé chlupy. V době línání je dobré frekvenci vyčesávání mírně zvýšit, ale musíme dávat pozor na poškození kvality srsti příliš častým česáním. Další péče je už stejná jako o jiná plemena a to je kvalitní strava a péče o oči, drápy a vakcinace.


  • Currently2.9899713467049/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (2792 hodnocení)

Článek Ragdoll byl publikován 10.11.2010

Zdroj: http://www.miciny.cz, fotografie poskytla: Monika Čukanová, Hradec Králové (CHovná stanice Blue Anfe*CZ - http://blue-anfe-ragdoll.webnode.cz)

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter