Rybičky

  1   

Zakládáme akvárium: Snadný postup, který zvládne každý

24.11.2016

Zakládáme akvárium: Snadný postup, který zvládne každý

Chcete svůj domov zkrášlit akváriem plným exotických barevných tvorů? Chcete domácího mazlíčka, který vyžaduje minimální péči?

Akvárium: Víc než jen dekorace

5.02.2016

Akvárium: Víc než jen dekorace

Vhodně umístěné akvárium dodá každému interiéru neopakovatelnou atmosféru. Je krásnou dekorací, kterou ocení každý, kdo chce do svého domova vnést více světla a starat se o nenáročné živé tvory. Jeho zprovoznění je hračka a hravě ji zvládnete sami.

Zajímá Vás akvaristika? Pořiďte si kvalitní vybavení

5.11.2013

Zajímá Vás akvaristika? Pořiďte si kvalitní vybavení

Akvária, rybičky a další vodní živočichové, ale také rostlinky i dekorace – to vše patří k akvaristice. Pokud to ovšem myslíte s tímto koníčkem skutečně vážně, budete toho potřebovat daleko více. Níže naleznete několik tipů.

Zverimex

5.06.2013

Zverimex

Začínáte s akvaristikou, nebo již máte s tímto koníčkem bohaté zkušenosti? Tak jako tak jistě nepohrdnete kvalitními akvaristickými potřebami a dalším vybavením.

24.02.2011

Neonka obecná

Nejznámější a nejčastěji chovaný druh rybiček, které nejsou náročné na chov a udělají krásnou ozdobu akvária.

1.02.2011

Bichirek úhořovitý - Erpetoichthys calabaricus

Sladkovodní dravá rybka, která je velmi typická svým štíhlým hadovitým tělem.

Terčovec pravý - Symphysodon discus

28.11.2010

Terčovec pravý - Symphysodon discus

Terčovec je velmi zvláštní a ne moc častým obyvatelem domácích akvárií, protože se jedná o náročnou rybku pro velmi zkušené akvaristy.

25.09.2010

Drobnoústka pruhovaná

Malá štíhlá rybička, která miluje život v hejnu, je však vhodnější pro zkušenějšího chovatele než pro úplné začátečníky.

18.07.2010

Závojnatka (Carassius auratus)

Snad není nikdo, kdo by neznal závojnatku, která představuje tzv. zlatou rybku v kulatých akváriích.

8.04.2010

Živorodka ostrotlamá

Pod názvem živorodka ostrotlamá si nejspíš málo kdo vybaví vzhled rybky, ovšem když se vysloví název Black Molly, mnohým se už vyjasní obrázek a ví, o které rybce bude v článku řeč.

Sekavec příčnopásý - Pangio kuhlii

24.02.2010

Sekavec příčnopásý - Pangio kuhlii

Sekavec příčnopásý je velmi zvláštní rybkou, která spíše připomíná vodního hádka nežli „klasického kapra", a proto je v poslední době čím dál tím oblíbenějším obyvatelem mnohých akvárií.

Jak zařídit malé akvárium

27.01.2010

Jak zařídit malé akvárium

Toužíte po akváriu a nemáte k dispozici moc prostoru? Pak je tento článek určen právě vám, najdete zde takový malý návod, jak si zařídit malé akvárium snadno a rychle.

13.12.2009

Lezec obojživelný

Lezec je svým vzezřením velmi zvláštní živočich a málokomu připomíná rybku, která si plave ve vodě, spíše se tváří jako obojživelník, který zvládá vodu i souš levou zadní.

29.10.2009

Danio pruhované - Danio rerio

Danio je drobná rybka, která vypadá jako by byla oblečená do pruhovaného pyžama, ovšem vzhledem se nesmíme nechat zmást, nejedná se o pomalou rybku brázdící dno akvária, ale o velmi čilou a hbitou společnici.

15.05.2009

Čichavec zakrslý

Čichavec zakrslý neboli Colisa lalia je malá rybka z čeledi guramovitých. Je také znám výrazným pohlavním dimorfismem, samečci jsou pestře zbarvení, obvykle mají modré a červené svislé pruhy po těle. Velmi dobře se cítí ve společném akváriu, které je bohatě osázené vodními rostlinami. I když jsou rybky schopné žít v prostředí s malým množstvím kyslíku, je vhodná účinná filtrace.

2.02.2009

Bojovnice pestrá

Bojovnice pestrá neboli latinsky Betta splendes patří mezi oblíbené a obdivované ryby našich akvárií. Je pro ni typický nadžábrový orgán, tzv. labyrint, který jí pomáhá přijímat vzdušný kyslík z okolí, proto také dokáže žít ve stojatých a málo okysličených vodách (a nevyžadují v akváriu vzduchování).

10.10.2008

Skalára amazonská

Skalára amazonská (Pterophyllum scalare) patří do čeledi vrubozubcovití. Domovinou této nádherné cichlidy je, jak již název napovídá, Jižní Amerika a to konkrétně část Amazonie, kde žijí ve volných skupinách.

  1   

 

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter