Zakládáme akvárium: Snadný postup, který zvládne každý

Chcete svůj domov zkrášlit akváriem plným exotických barevných tvorů? Chcete domácího mazlíčka, který vyžaduje minimální péči? Založte si akvárium! Ta malá námaha za výsledek rozhodně stojí? Co byste měli vědět?

Založení akvária není žádná věda

Hledáte zajímavou dekoraci pro svůj domov? Nebo chcete mít doma živé tvory nenáročné na péči a čas? Akvárium je pro vás jako dělané. Stačí jen dodržet jednoduchý postup:

- Rozmyslete si, kde se bude akvárium nejlépe vyjímat. Umístění je třeba mít ujasněné kvůli volbě velikosti a tvaru nádrže, ale také z důvodu, že již zprovozněné akvárium není vhodné přemisťovat.

Tip: Pokud prostor, kam chcete akvárium umístit, není zrovna typického tvaru, můžete si nechat vyrobit akvárium na zakázku.

- Určete velikost nádrže. Ta by měla odpovídat umístění akvária, ale především potřebám jeho budoucích obyvatel. Dodržte také zásadu, která říká, že šířka akvária by měla být větší než výška.

- Vyberte dekorace do akvária. Pokud chcete mít v akváriu rostlinky, na dno použijte říční písek. Dekorační horniny jako žulu, čedič, křemenec nebo břidlici můžete použít dle libosti. Vápenec a opuky se ale používají především ke zvýšení pH.

- Vybavte se správnou technikou. Akvarijní technika nabízí široký výběr sortimentu, ale vy se ze začátku soustřeďte na to nejdůležitější. V akváriu je třeba udržovat správnou teplotu a světlo, takže se neobejdete bez osvětlení, topítka a filtru.

- Zařízené akvárium je třeba nechat usadit několik dní či týdnů před tím, než do něj vpustíte rybičky. Ty můžete vybírat podle vzhledu, ale vždy se ve zverimexu poraďte, jaké mají rybičky požadavky na prostředí, teplotu a zda se budou mezi sebou dobře snášet.

Zprovoznění akvária není vůbec tak složité a bez větších obtíží to zvládne opravdu každý. Stačí mít jen chuť a trochu volného času. Jakmile akvárium zařídíte, je téměř bezúdržbové a parádu vám bude dělat hodně dlouho. Pustíte se do toho?

 


  • Currently5/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (1 hodnocení)

Článek Zakládáme akvárium: Snadný postup, který zvládne každý byl publikován 24.11.2016 autorem Michal Palán

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter