Vánoce a naši mazlíčci

Jak tedy vytvořit krásné chvíle našim mazlíčkům?


Základem by mohla být sváteční večeře, kterou náš mazlíček určitě ocení. Nemám však na mysli podávání štědrovečerní večeře tak, jak jsme na to zvyklí my. Pejskům rozhodně nepatří lidská strava zahrnující kapra, ať už smaženého či pečeného a už vůbec ne bramborový salát. Pokud je pejsek zvyklý na jeden typ granulí je možné je oživit a ozdobit pamlsky, co má rád a ozdobit mu tak jeho misku, vždyť jeden den v roce si může trochu dopřát mlsotek. To stejné platí v podstatě u koček, jiným mazlíčkům zas můžeme přilepšit čerstvým přídělem zeleniny a ovoce a jiným pro změnu konzervou s lahodnými červy.

Další možností je koupení dárku. Měli bychom myslet na to, že z nového obojku či vodítka nebude náš mazlíček příliš nadšen. Proto je lepší svou pozornost zaměřovat spíše na pamlsky, nové hračky, škrabadla, prolézačky či pelíšky a domečky. Rozhodně nebudou také nadšeni z nových oblečků, které jsou sice na zimu velmi praktické, ale přece jen to není nic, co by je zabavilo či jim sklouzlo do žaludku. Z vlastní zkušenosti vím, že i na zabalení dárku je dobré si dát záležet, zvláště třeba u psů, kdy někteří milují šustění papíru a překvapení, co se pod ním skrývá. Také pro některé kočky je největším dárkem hromada papíru sundaného z ostatních dárků, takovou hračku neviděly jak je rok dlouhý.

Je možné taktéž trochu změnit program zvířátka, ať už mu budeme věnovat více pozornosti nebo můžeme zařadit nějakou zábavnou hru, pro psy také třeba delší procházku, samozřejmě je nutno brát ohled na aktuální zdravotní stav a počasí.

Na druhou stranu bychom v období svátků neměli zapomínat na možnosti nehod, které se mohou stát a mít pro jistotu někde kontakt na veterinární službu, která je otevřena i v této době. Přece jen je lepší počítat se vším a být připraven, než pak ve stresu ztrácet čas hledáním. A také se připravit na možnost, že pokud bude nám nebo zvířátku na druhý den „těžko" z přemíry laskomin a jídla, je lepší si dát dietní den.

 


  • Currently3.0271276595745/5 Stars
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 (1880 hodnocení)

Článek Vánoce a naši mazlíčci byl publikován 5.12.2009

Vytisknout Doporučit známému
Mohlo by Vás zajímat

Vyhledávání

dokumenty        inzeráty

Newsletter